Wybielanie

Metoda Beyond Whitening
Wysokoprocentowy żel wybielający jest aktywowany światłem lampy Beyond. Użycie niskiej temperatury zimnego światła eliminuje podrażnienie nerwów. Beyond jest zabiegiem jednowizytowym, bez skutków ubocznych. System Beyond jest uważany za najbezpieczniejszy i najbardziej efektywny sposób wybielania zębów z obecnie dostępnych na rynku.

WYBIELANIE LAMPĄ BEYOND – PYTANIA I ODPOWIEDZI

Czy na pewno moje zęby nadają się, żeby je wybielić lampą BEYOND?

System ten jest tak skonstruowany ,że daje doskonałe rezultaty prawie u wszystkich pacjentów. Przebarwienia spowodowane paleniem tytoniu, piciem kawy, mocnej herbaty .lekami poddają się lampie. A co najważniejsze możemy zmienić własną barwę zębów i rozjaśnić o kilka tonów. Przed zabiegiem ustalamy barwę wyjściową, a po zabiegu-kolor uzyskany. Jest to miernik efektu wybielania.

Jak bardzo wybielone będą moje zęby?

Testy przeprowadzone po zastosowaniu wybielania BEYOND mówią o tym, że można uzyskać odcień jaśniejszy od wyjściowego  o 3 do 12 odcieni(wg skali VITA).Jest to jednak bardzo indywidualne .W przypadku uzyskania zbyt małego efektu należy kontynuować proces metodą nakładkową.

Jak długo utrzymuje się efekt?

Zależy to od indywidualnych predyspozycji pacjenta, sposobu odżywiania, używek .Można stwierdzić ,że jest to ok. 2-3 lat.

Jak długo trwa zabieg?

Sam zabieg to około 30-45 minut( 3×10 min.lub 3x15min.),kilkanaście minut trwa przygotowanie pacjenta oraz po skończonym zabiegu pouczenie o postępowaniu .

Jak dbać o zęby po zabiegu?

Przez 24 godziny po zabiegu zalecana jest tzw.  „biała dieta”- rezygnujemy z picia kawy mocnej herbaty, coli, czerwonego wina i jedzenia kolorowych produktów np. jagód buraczków.  Należy  szczotkować zęby pastą z komponentami wybielającymi lub przedłużyć biel zębów na czas nieokreślony za pomocą systemu nakładkowego.


 

Metoda nakładkowa
Nakładkowe wybielania zębów – jest to metoda przygotowywana w gabinecie dentystycznym, a przeprowadzana przez pacjenta w domu. Na pierwszej wizycie lekarz stomatolog bada stan zębów i dziąseł. W razie konieczności tymczasowo zabezpiecza ubytki. Pobiera się wyciski potrzebne do wykonania indywidualnych nakładek na zęby. Pacjent w domu aplikuje do nich żel wybielający. Składniki żelu wybielającego wnikają w głąb zębów gdzie uwalniają atomy tlenu powodujące utlenienie – wybielenie przebarwień. Cały zabieg trwa od 5 do 10 nocy, pierwsze efekty są widoczne już po pierwszej nocy.
ZALETY:

  • nakładki pozostają na zawsze
  • można za ich pomocą powtórzyć zabieg czy też odświeżyć kolor
  • za ich pomocą można aplikowaćinne produkty np. do profilaktyki

Wybielanie zębów martwych
Po leczeniu kanałowym niektóre zęby stają się ciemniejsze. Można je wybielić po zastosowaniu odpowiedniego preparatu. W tym celu należy usunąć stare wypełnienie i przygotować komorę zęba do założenia środka wybielającego. Niektóre zęby zmieniają barwę już po jednokrotnej aplikacji, inne wymagają kilku. Po osiągnięciu zadawalającego rezultatu należy założyć nowe wypełnienie.

Comments are closed.

-->
ZGRYZ na FacebookuZGRYZ na YouTube