Rentgenodiagnostyka cyfrowa

Radiowizjograf to nic innego jak nowoczesny aparat rentgenowski. W przychodni Zgryz stosujemy go wraz ze specjalnym skanerem, który umożliwia natychmiastowe wywołanie zdjęcia, poprzez konwersję na obraz cyfrowy. Urządzenie pozwala na wykrywanie wszelkich zmian patologicznych oraz stanowi nieocenioną pomoc w leczeniu endodontycznym. Radiowizjograf stosowany jest również z powodzeniem przy planowaniu leczenia implantologicznego oraz w przypadku kiedy lekarz ocenia gęstość i grubość kości szczęk i żuchwy.

Zgryz Endodoncja3

Korzyści wynikające ze stosowania radiowizjografii:

• zminimalizowanie dawek promieni RTG – dawka jednorazowego promieniowania jest 5- krotnie niższa w stosunku do dawki potrzebnej do wykonania zdjęcia na kliszy. Ponadto dawka dobierana jest w zależności od rodzaju zęba który chcemy prześwietlić.

• natychmiastowe wywołanie zdjęcia

• ułatwiony dostęp do danych – zdjęcia pozostają w systemie i mogą być wielokrotnie odtwarzane, porównywane na przestrzeni czasu

• pomocny w diagnostyce – zdjęcie można powiększyć, dowolnie obrócić, a także dzięki zastosowaniu profesjonalnego oprogramowania, również zmierzyć prześwietlane struktury. Specjalne filtry pomagają w uwidocznieniu struktur istotnych dla danego typu leczenia.

Comments are closed.

-->
ZGRYZ na FacebookuZGRYZ na YouTube