Profilaktyka

Krwawienie dziąseł, rozchwianie zębów, czy nadmierne osadzanie się kamienia nazębnego – leczeniem wszystkich wymienionych problemów zajmuje się periodontologia, dziedzina stomatologii odnosząca się do chorób przyzębia i błony śluzowej jamy ustnej.

Przychodnia ZGRYZ oferuje kompleksowe usługi w zakresie leczenia periodontologicznego – począwszy od profilaktyki higieny jamy ustnej, przez oczyszczanie zębów z kamienia nazębnego, aż po zabiegi chirurgiczne na tkankach miękkich przyzębia.

 Profilaktyka chorób przyzębia

Zaczerwienienia, krwawienie, a czasami uczucie pieczenia – to pierwsze objawy problemów z dziąsłami. Ich zignorowanie może szybko doprowadzić do pogłębienia stanu zapalnego. Powodem takiego stanu rzeczy są bakterie bytujące w osadzie i kamieniu nazębnym. Dlatego profilaktycznie należy w regularnych odstępach czasu oczyszczać zęby. Na czyszczenie zębów składają się scaling i piaskowanie, po których następuje fluoryzacja kontaktowa. Więcej na ten temat piszemy na naszym blogu.

Po każdej wizycie stomatolodzy z przychodni ZGRYZ informują pacjentów o zasadach higieny jamy ustnej, wskazując na metody i techniki czyszczenia. Działania zapobiegające namnażaniu się bakterii stanowią podstawę w profilaktyce chorób przyzębia.

Leczenie chorób przyzębia

W przypadku gdy pacjent nie stosuje się do zaleceń dotyczących profilaktyki higieny jamy ustnej, może dojść do sytuacji, w której kolonie bakterii doprowadzają do uszkodzenia i niszczenia tkanek utrzymujących ząb w kości. W takich sytuacjach leczenie periodontologiczne wspierane jest leczeniem chirurgicznym (więcej na ten temat możecie Państwo przeczytać tutaj).

Comments are closed.

-->
ZGRYZ na FacebookuZGRYZ na YouTube