Podkrążone oko

W tym odcinku bloga zajmiemy się pielęgnacją okolicy oka, a szczególnie likwidacją cieni („sińców”), dołów i obrzęków pod oczami, które postarzają ludzką twarz, nadając jej smutny i zmęczony wygląd.

Nieprzespane noce, stres, przepracowanie i wiek – wszystkie te czynniki odbijają się nie tylko na naszym samopoczuciu , ale i na wyglądzie. Szczególnie negatywny efekt widać w miejscach gdzie nasza skóra jest wyraźnie cieńsza i delikatniejsza. Nierzadko bo blisko w 50% przypadków problem ten uwarunkowany jest również genetycznie.

Dlaczego domowe sposoby nie skutkują?

Kolorowe pisma pełne są kosmetycznych porad – okłady z rumianku, plasterki ogórków czy schłodzone w lodzie łyżeczki. Brzmi zachęcająco, niestety to tylko tymczasowe rozwiązania, które pozwolą na chwilowe zdjęcie opuchlizny i poprawę mikrocyrkulacji w drobnych naczyniach krwionośnych w tkance podskórnej wokół oka. Tymczasem przyczyn podkrążonego oka należy szukać nieco głębiej. Wszystkie opisane wyżej problemy są wynikiem:

– zaniku tkanki podskórnej, odwodnienia i wiotczenia skóry (zapadnięcie skóry pod okiem w obrębie oczodołu, przechodzące skośnie na policzek tzw. dolina łez czy opadające powieki),
– zbyt cienkiej skóry wokół oka uwydatniającej naczynia krwionośne, które prześwitując dają wrażenie zmęczonego oka,
– zaburzeń pigmentowych spowodowanych nagromadzeniem ciemnego barwinka, który jest widoczny w naskórku dolnej powieki i pod nią.

Zabiegiem pozwalającym na skuteczną korekcję jest wstrzyknięcie wypełniacza o właściwej gęstości w okolicę podoczodołową. Odpowiednio i indywidualnie dla pacjenta dobrany preparat z kwasem hialuronowym pozwala na:

– zagęszczenie skóry, poprzez pobudzenie fibroblastów do tworzenia nowego kolagenu,
– uzupełnienie zagłębienia co sprawia, że twarz wygląda na wypoczętą i odmłodzoną,
– zniwelowanie wiotkości skóry,
– nawilżenie i ujędrnienie skóry,
– rozjaśnienie cieni.

Zabieg trwa około 20 minut i jest praktycznie bezbolesny – dla większego komfortu pacjenta można zaaplikować krem znieczulający na ostrzykiwaną okolicę. Mikrokaniula dzięki, której wprowadzany jest żel, praktycznie nie pozostawia śladów w postaci siniaków. W nielicznych przypadkach mogą pojawić się drobne zaczerwienienia i podskórne krwiaczki. Na szczęście ta niedogodność znika samoistnie w ciągu 72h i łatwo ja ukryć pod makijażem. Efekty zabiegu widoczne są po paru dniach i utrzymują się około 12 miesięcy.

W przychodni ZGRYZ w Łodzi, zajmujemy się zarówno kompleksowym leczeniem dolegliwości stomatologicznych jak i też medycyną estetyczną. Wysoki standard higieniczny naszych gabinetów, a także wykwalifikowana kadra lekarzy to z pewnością niepodważalne atuty. Więcej informacji na temat medycyny estetycznej w przychodni ZGRYZ znajdziecie Państwo tutaj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

-->
ZGRYZ na FacebookuZGRYZ na YouTube