Oszukać metrykę dłoni

Wygląd dłoni według wielu osób w największym stopniu zdradza wiek kobiety. Te zadbane i gładkie kojarzą się z młodością i witalnością, kościste i suche są atrybutem starszego pokolenia.

Piętno czasu najszybciej widoczne jest na skórze delikatnej (m.in dłonie, szyja). Wraz z upływem lat traci ona swoją jędrność i objętość, pojawiają się zmarszczki, przebarwienia i suchość. Nie tylko wiek ma wpływ na wygląd również czynniki zewnętrzne takie jak: wiatr, temperatura, intensywność opalania czy środki chemiczne, z którymi mamy kontakt.

Mezoterapia dłoni

Zabieg ten doskonale ujędrnia i wygładza skórę dłoni oraz dotlenia ją i nawilża. Pod wpływem mezoterapii poprawia się też koloryt naskórka, a włókna kolagenowe stają się bardziej sprężyste.

W naskórek wstrzykuje się substancje regenerujące np. witaminy, krzemionki czy kwas hialuronowy. Lekarz, badając stan dłoni, dobiera odpowiednią mieszankę. Zastrzyki wykonywane są mniej więcej co centymetr na głębokość ok. 2-3 mm (przed zabiegiem można znieczulić skórę kremem Emla). Najlepsze rezultaty daje mezoterapia powtarzana raz w miesiącu – polepszenie stanu skóry jest widoczne już po trzech zabiegach.

Wypełnianie ubytków tkanki tłuszczowej

Podstawową przyczyną złego wyglądu dłoni u osób w średnim i starszym wieku jest zanik tkanki podskórnej. Skóra w takich dłoniach jest cienka i wiotka, wyraźnie widać kościec. Wypełnienie tkanki podskórnej za pomocą kwasu hialuronowego powoduje, że dłonie wyglądają dużo młodziej. Uzupełnienie objętości dłoni z użyciem wypełniacza wpływa również na stan skóry. Skóra staje się bardziej nawilżona, ma ładniejszy koloryt, jest bardziej elastyczna. Zabieg jest wykonywany w miejscowym znieczuleniu, w związku z czym jest prawie bezbolesny. Efekt zabiegu utrzymuje się przez około rok.

dłonie

W przychodni ZGRYZ w Łodzi, zajmujemy się zarówno kompleksowym leczeniem dolegliwości stomatologicznych jak i też medycyną estetyczną. Zabiegi na dłonie stosowane w przychodni ZGRYZ dotyczą likwidacji przebarwień i zmarszczek, a także wypełnienia ubytków tkanki tłuszczowej. W efekcie dłonie stają się nawilżone i są głęboko odżywione. Więcej informacji na temat medycyny estetycznej w przychodni ZGRYZ znajdziecie Państwo tutaj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

-->
ZGRYZ na FacebookuZGRYZ na YouTube