Nowa szczęka na 4 implantach – to możliwe!

Bezzębie, bądź też utrata większości zębów to w Polsce wciąż niezwykle popularne zjawisko. Dzięki postępowi w stomatologii coraz częściej jesteśmy w stanie zaproponować rozwiązania, które stanowi wygodną i długotrwałą alternatywę dla sztucznej szczęki.

W przychodni ZGRYZ od kilku miesięcy stosujemy nowy system implantów, światowego lidera Nobel Biocare. Jednym z rozwiązań oferowanych przez szwajcarską firmę jest tzw. „All-on-4”. Dzięki niemu możemy całkowicie odbudować uzębienie szczęki lub żuchwy pacjenta stosując tylko cztery implanty.

All on 4 1920x1080 fullHD with copyright 300x168 Nowa szczęka na 4 implantach – to możliwe!

Nobel Biocare Services AG. All rights reserved

Zalety? Jest ich przynajmniej kilka.

1. Dwa z czterech implantów systemu możemy osadzić pod kątem. Tym samym nawet w przypadku, gdy kość ma relatywnie niewielką grubość, implant zostaje osadzony wystarczająco głęboko. Zwiększa to powierzchnię osteointegracji (łączenia kości z implantem), tworząc stabilna podstawę na lata.

2. System pozwala praktycznie zaraz po zakończeniu procesu implantacji, odtworzyć pełne uzębienie, poprzez założenie protezy przejściowej. Docelowe rozwiązanie (instalowane po okresie pełnej osteointegracji 3-6 mc) zakłada zastosowanie protez akrylowych-ruchome lub też mostu z osadzonymi na nim koronami.

3. Czas potrzebny na odtworzenie uzębienia jest relatywnie krótki, w porównaniu z innymi metodami.

Jeśli chcielibyście Państwo dowiedzieć się nieco więcej na temat leczenia implantologicznego w przychodni ZGRYZ, zapraszamy do lektury poprzednich odcinków bloga. 

Comments are closed.

-->