Nowa szczęka na 4 implantach – to możliwe!

Bezzębie, bądź też utrata większości zębów to w Polsce wciąż niezwykle popularne zjawisko. Dzięki postępowi w stomatologii coraz częściej jesteśmy w stanie zaproponować rozwiązania, które stanowi wygodną i długotrwałą alternatywę dla sztucznej szczęki.

W przychodni ZGRYZ od kilku miesięcy stosujemy nowy system implantów, światowego lidera Nobel Biocare. Jednym z rozwiązań oferowanych przez szwajcarską firmę jest tzw. „All-on-4”. Dzięki niemu możemy całkowicie odbudować uzębienie szczęki lub żuchwy pacjenta stosując tylko cztery implanty.

Nobel Biocare Services AG. All rights reserved

Nobel Biocare Services AG. All rights reserved

Zalety? Jest ich przynajmniej kilka.

1. Dwa z czterech implantów systemu możemy osadzić pod kątem. Tym samym nawet w przypadku, gdy kość ma relatywnie niewielką grubość, implant zostaje osadzony wystarczająco głęboko. Zwiększa to powierzchnię osteointegracji (łączenia kości z implantem), tworząc stabilna podstawę na lata.

2. System pozwala praktycznie zaraz po zakończeniu procesu implantacji, odtworzyć pełne uzębienie, poprzez założenie protezy przejściowej. Docelowe rozwiązanie (instalowane po okresie pełnej osteointegracji 3-6 mc) zakłada zastosowanie protez akrylowych-ruchome lub też mostu z osadzonymi na nim koronami.

3. Czas potrzebny na odtworzenie uzębienia jest relatywnie krótki, w porównaniu z innymi metodami.

Jeśli chcielibyście Państwo dowiedzieć się nieco więcej na temat leczenia implantologicznego w przychodni ZGRYZ, zapraszamy do lektury poprzednich odcinków bloga. 

Comments are closed.

-->
ZGRYZ na FacebookuZGRYZ na YouTube