Modelowanie ust

 

Usta to jeden z tych elementów twarzy, który nie tylko stanowi o jej wyglądzie, ale również pomaga nam eksponować całą gamę uczuć. Wiele kobiet (ale również i mężczyźni) szuka sposobów na uatrakcyjnienie wyglądu ust. Medycyna estetyczna oferuje im kilka rozwiązań, poprawiających kształt i objętość.

 

Wiek nie gra roli

W przypadku osób młodych modelowanie ust można zastosować celem:

 

  • korekty słabo wykształconej wargi górnej lub dolnej
  • usunięcia blizn
  • likwidacji asymetrii.

 

Wraz z wiekiem organizm ludzki traci wodę, spada napięcie skóry – usta tracą jędrność i objętość, czerwień wargowa zmienia swój kolor, a kąciki opadają. Wokół ust pojawiają się charakterystyczne, promieniście rozchodzące się zmarszczki, określane często terminem „zmarszczek palacza”.

 

Niezależnie od wieku do modelowania ust stosuje się głównie kwas hialuronowy  i toksynę botulinową.

 

Efekty modelowania ust

Ostrzyknięcie ust i twarzy jedną z wymienionych substancji daje praktycznie natychmiastowe efekty, które utrzymują się nawet do roku. Istotnym czynnikiem, determinującym trwałość modelowania ust jest styl życia. Palenie papierosów, eksponowanie twarzy na promienie słoneczne, jak i też częste wizyty w solariach mogą radykalnie skrócić ten okres.

 

W przychodni ZGRYZ w Łodzi, zajmujemy się zarówno kompleksowym leczeniem dolegliwości stomatologicznych jak i też medycyną estetyczną. Wysoki standard higieniczny naszych gabinetów, a także wykwalifikowana kadra lekarzy to z pewnością niepodważalne atuty. Więcej informacji na temat medycyny estetycznej w przychodni ZGRYZ znajdziecie Państwo tutaj.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

-->
ZGRYZ na FacebookuZGRYZ na YouTube