Modelowanie owalu twarzy

Kształt owalu już od dawna uważany jest za jeden z najbardziej atrakcyjnych rysów twarzy. Fryzjerzy potwierdzają, że pasuje do niego każde uczesanie, a wizażyści rozpływają się nad mnogością odmian makijażu jaki można zaproponować Paniom z taką urodą.

Najczęściej proces starzenia utożsamiamy głównie, bądź wyłącznie z pojawieniem się u nas zmarszczek. Tymczasem objaw ten nie jest jedynym elementem powodującym, że nasza twarz traci młodzieńczy wygląd. Najpierw zauważamy, że tkanka tłuszczowa zgromadzona w okolicy skroni, łuków brwiowych, oczodołów i policzków zaczyna zanikać. Jednocześnie nasza skóra traci jędrność oraz sprężystość i w efekcie twarz, która wcześniej przypominała literę V, zaczyna coraz bardziej przypominać kwadrat lub trójkąt W celu odbudowy dawnego owalu niezbędne są więc zabiegi wypełniające te obszary, w których doszło do zaniku tkanki tłuszczowej i zabiegi przywracające skórze jędrność, dzięki którym zostanie ona uniesiona.

W naszym gabinecie Klientom chcącym odzyskać młodzieńczy wygląd twarzy oferujemy dwa rodzaje zabiegów:

  • wolumetryczny, który poprzez wypełnianie kwasem hialuronowym niektórych obszarów twarzy wpływa na przywrócenie jej naturalnej objętości,

  • bezoperacyjny lifting twarzy, do którego używamy wchłanialnych nici.

Absolutnym przełomem w medycynie estetycznej ostatnich lat stał się zabieg wszczepiania trójwymiarowego implantu utworzonego na bazie kwasu hialuronowego. Rewolucyjna technologia sprawia, że uzyskany żel jest o wiele bardziej spójny i niezwykle wydajny. Pozwala więc na długotrwałe odzyskanie jędrności i objętości konturów twarzy. Efekt estetyczny jest natychmiastowy i bardzo naturalny, utrzymuje się przez ok. 12 – 18 miesięcy.

Zabieg przeznaczony jest szczególnie dla pacjentów:

  • u których występuje zwiotczenie naskórka związane z utratą objętości z zachowaną jeszcze elastycznością skóry właściwej,

  • szczupłych, pragnących zaokrąglić kontury twarzy,

  • wykazujących cechy lipoatrofii jarzmowej,

  • chcących uzupełnić efekt tradycyjnego liftingu twarzy.

Efekty zabiegu:

  • odzyskanie objętości w okolicach skroni, kości policzkowych i policzków (efekt liftingu),

  • odżywienie i nawilżenie skóry, poprawa napięcia skóry i nadanie jej gładkości.

Zabieg nie wymaga od pacjenta szczególnych przygotowań. Należy jedynie pamiętać aby w dniu zabiegu unikać intensywnego nagrzewania ciała (sauna, solarium, promienie słoneczne), wysiłku fizycznego i stosowania produktów zawierających alkohol bezpośrednio na miejsca korekcji. Po nałożeniu kremu znieczulającego lekarz wykonuje serię zastrzyków. Preparat jest bardzo plastyczny i daje możliwość modelowania go w skórze poprzez wykonanie masażu twarzy. Przez kilka godzin po zabiegu powinno się unikać nadmiernej ekspresji twarzy, jak również dotykania i masowania miejsc iniekcji.

Drugą interesującą propozycją jest zabieg z wykorzystaniem wchłanialnych nici. W przypadku modelowania twarzy nici najczęściej wykorzystuje się do uniesienia opadających tkanek w obszarze policzków, żuchwy, szyi, podbródka oraz kącików ust. Nici te stają się czymś w rodzaju szkieletu, który podtrzymuje tkanki i co bardzo ważne – aktywują również naturalną rewitalizację skóry, ponieważ składają się m.in. z kwasu polimlekowego, który pobudza fibroblasty do produkcji nowego kolagenu. Efekt liftingu utrzymuje się od roku do dwóch lat i zależny jest od rodzaju użytych nici, ale także wieku pacjenta, jego stylu życia oraz predyspozycji.

Nici wprowadzane są do skóry bez potrzeby jej nacinania i zakładania szwów. Wystarczą jedynie nakłucia. Kluczowym elementem zabiegów jest plan rozlokowania nici na twarzy, który trwa nawet 40 minut, a samo wprowadzenie nici w jeden obszar nie zajmuje więcej niż 10-15 minut i jest przeprowadzane w znieczuleniu miejscowym. Musimy liczyć się jednak z tym, że po zabiegu może wystąpić obrzęk i zasinienie, więc koniecznie trzeba zaplanować po nim kilka dni wolnych. Po dwóch tygodniach od zabiegu możemy cieszyć się optymalnym efektem.

W przychodni ZGRYZ w Łodzi, zajmujemy się zarówno kompleksowym leczeniem dolegliwości stomatologicznych jak i też medycyną estetyczną. Wysoki standard higieniczny naszych gabinetów, a także wykwalifikowana kadra lekarzy to z pewnością niepodważalne atuty. Więcej informacji na temat medycyny estetycznej w przychodni ZGRYZ znajdziecie Państwo tutaj

Comments are closed.

-->
ZGRYZ na FacebookuZGRYZ na YouTube