Licówki cz.2

W poprzednim wpisie o licówkach przybliżyliśmy proces kwalifikacji pacjenta, a także opowiedzieliśmy o licówkach kompozytowych. Dziś pora na kolejną dawkę wiedzy w tym temacie.

Jedną z najpopularniejszych odmian licówek są te wykonane z porcelany, a dokładniej z połączonych ze sobą mas akrylowej i ceramicznej, a także materiałów złożonych. Całość ma grubość od 0,2 do 0,5 mm. Licówka zanim trafi na ząb jest dość delikatna, niewprawna osoba mogłaby ją swobodnie złamać w palcach. Sytuacja zmienia się po założeniu jej na ząb. Wtedy porcelanowa nakładka staje się sztywna i wytrzymała na zniszczenia. Trwale przylega do zęba i jest odporna na osadzanie się kamienia, otarcia i przebarwienia.

Pacjentów cieszy również fakt, iż zakładaniu licówek porcelanowych nie towarzyszą żadne skomplikowane zabiegi przygotowawcze, a po ich założeniu tkanki naturalne akceptuję nowy materiał. Wystarczy prawidłowo dopasować licówkę, wypolerować i wykończyć krawędzie, by móc cieszyć się doskonałym efektem estetycznym przez wiele lat. Licówki porcelanowe stosuje się głównie na zębach widocznych w czasie uśmiechu.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na konsultacje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

-->
ZGRYZ na FacebookuZGRYZ na YouTube