Implanty

Ludzkie zęby to niezwykle istotny element naszego ciała. Pomagają nam nie tylko rozdrabniać pokarm, ale również kształtują sposób mówienia, a także wpływają na nasz wygląd. Niestety zarówno w wyniku naturalnych procesów, jak i w następstwie wypadków lub też braku stosownej higieny, tracimy zęby. Istnieje grono pacjentów, którzy pragną odbudować swoje braki w uzębieniu.

W odpowiedzi na ich potrzeby, w przychodni ZGRYZ od 2009 roku wykonujemy szereg zabiegów wszczepienia implantów.

Implant stomatologiczny to tytanowa śruba wkręcona w kość żuchwy lub szczęki. Co ważne jest to jedyny sposób na funkcjonalną odbudowę zęba, a nie tylko zamaskowanie jego braku.

Prawidłowa kwalifikacja

Implantologia daje dentyście bardzo dużo możliwości, jednak proces leczenia musi być bardzo dokładnie zaplanowany i przemyślany. U jego podstawy leży prawidłowa kwalifikacja – tj. rozpoznanie ogólnego stanu zdrowia pacjenta, a także warunków kostnych w miejscu planowanego wszczepienia implantu. Równie istotna jest postawa samego pacjenta, implant może służyć przez długie lata, jeśli zachowany zostanie wysoki poziom higieny i wszystkie zalecenia pozabiegowe.

Powodzenie implantacji

Wyspecjalizowany personel i nowoczesny sprzęt, a także wysokiej jakości implanty stanowią klucz do sukcesu zabiegów implantologicznych w przychodni Zgryz. Prawidłowo przeprowadzony proces kwalifikacji pacjenta do zabiegu pozwala nam na zachowanie praktycznie 100% skuteczności w przyjęcie implantu. Sam zabieg trwa około pół godziny i jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym – tym samym nie niesie ze sobą bólu.

Implant + korona

Istotna uwaga dotyczy funkcji samego implantu – jeśli porównamy go do budowy anatomicznej zęba, implant stanowi korzeń. Na nim należy osadzić koronę zęba, którą wykonuje technik protetyk. Pomiędzy wszczepieniem i przyjęciem się implantu, a założeniem gotowej korny mija zwykle kilka miesięcy. Jeśli implant wszczepiany jest w miejsce przednich zębów, istnieje możliwość stworzenia tymczasowej protezy dla pacjenta.

Comments are closed.

-->
ZGRYZ na FacebookuZGRYZ na YouTube