Boisz się dentysty? Są na to sposoby

Dentofobia to strach przed zabiegami dentystycznymi. Analizując podejście pacjentów, można dojść do wniosku, iż większość z nich wykazuje strach przed brzęczącym wiertłem. O ile jest to tylko rodzaj stresu, który towarzyszy pacjentowi przed i w trakcie zabiegu, to sprawa nie jest trudna do rozwiązania. Współczesny stomatolog dysponuje bowiem szerokim wachlarzem leków znieczulających miejscowo.

Jednak u pewnej grupy osób strach przed leczeniem zębów jest tak wielki, iż ostatecznie decydują się oni na zaniechanie wizyt. Efekty są łatwe do przewidzenia – proste ubytki zamieniają się w tzw. „trudne przypadki”, a nieleczone stany zapalne mogą prowadzić do poważnych chorób przyzębia. Czasami infekcje te mają również wpływ na ogólny stan zdrowia całego organizmu. De facto osoba unikająca przez długi czas dentysty, przymuszona sytuacją, siada na fotelu w ostatniej chwili. Wtedy naprawdę trudno już uniknąć bólu.

Dlatego w przychodni ZGRYZ oferujemy zabiegi pod narkozą. W przypadku wykonywania jakichkolwiek zabiegów w stanie sedacji, konieczna jest dokłada kwalifikacja pacjenta. W jej trakcie oceniamy jego ogólny stan zdrowia, a także sprawdzamy czy nie ma przeciwwskazań do wykonania zabiegu w uśpieniu. W zależności od przypadku narkoza może być całkowita, lub też środek usypiający dawkowany jest w taki sposób by zachować wymagany kontakt z pacjentem.

Narkozę stosujemy w przychodni ZGRYZ również w czasie leczenia osób niepełnosprawnych , a także u pacjentów, którzy muszą zmierzyć się z trudnym lub bardzo rozległym (np. ekstrakcja kilku czy kilkunastu zębów) zabiegiem z zakresu chirurgii szczękowej.

Wszystkie osoby „przerażone” stomatologią zapraszamy do przychodni ZGRYZ. W trakcie „miłej drzemki” przeprowadzimy stosowne zabiegi dentystyczne, czyniąc całą procedurę całkowicie atraumatyczną.

Na koniec zapraszamy do obejrzenia TV ZGRYZ. Jeden z odcinków poświęciliśmy właśnie narkozie.

Comments are closed.

-->
ZGRYZ na FacebookuZGRYZ na YouTube